Hakkımızda


Emekkat Üretim ve Pazarlama Kooperatifi e-ticaret sitesine hoş geldiniz!


Bu site; emeklerini, tecrübe ve bilgi birikimlerini ürüne katmak, ürünlerini satarak aile ekonomisine ve ulusal ekonomiye katma değer yaratmak üzere yola çıkmış olan insanların kurdukları, kooperatifimize ait bir e-ticaret sitesidir.


Emekkat Üretim ve Pazarlama Kooperatifi olarak; üyelerimize nerede olurlarsa olsunlar, en iyi ürünü en uygun fiyatla ulaştırmak için çalışıyoruz. Emeğimizi katarak, büyümeye ve e-ticareti büyütmeye devam ediyoruz.

Her zaman bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi alışverişler dileriz.

 

Biz bu kooperatifi neden kurduk? Hikayemiz nedir?

 

Bizler; emekli, ev kadını ve işsizlerin, bilgi birikimlerini, tecrübelerini, emeklerini, ürüne çevirip pazarlayarak, gerek aile ekonomisine, gerekse ulusal ekonomiye katma değer sağlamak amacıyla, bir nevi sosyal sorumluluk kapsamında kurulmuş bir kooperatifiz.

 

Bir yandan  elimizden gelen işlerimizle günlük hayatımızı geçirirken, çoğunlukla boş geçen zamanlarımızı kahvehanelerde harcayan,  özellikle de  emekli ve işsiz insanlarız... 

Ev Kadınları  ve işsiz gençlerimiz de bu yaranın bir parçası...

Tabir yerindeyse; çoğumuz, taşı sıksa suyunu çıkaracak insanlarız... Ama, günümüzü çoğunlukla  kahvehane köşelerinde, zamanımızı boşa geçirerek,  ceplerimizde 2 çay parası olmayan günleri yaşıyoruz...

 

Düşündük ki; Emekli olabilecek kadar bir yerlerde tutunup, çalıştıysak; " o halde mutlaka elimizden gelen bir becerimiz, bir yeteneğimiz var, demektir... Hiç kimse bize en az 25 yıl, kara gözümüz, kara kaşımız için ücret ödememiştir!.." düşüncesiyle yola çıktık ve kimin elinden ne iş geliyorsa, ne üretebiliyorsa, boş boş kahvehane köşelerinde yada evde oturmaktansa, bunları; bu boşa geçen zamanı ürüne, ürünle birlikte paraya çevirmeye karar verdik ve EMEKKAT  ÜRETİM ve PAZARLAMA KOOPERATİFİ'mizi kurduk.

 

Amacımız; yalnızca ürünü değil, emeği, tecrübeyi, bilgi birikimini üretime ve ekonomiye katarak, ekonomik ve sosyal çaresizliklere, yoksulluğa bir nebze merhem olmak, işsiz insanlarımıza  kazanç kapısı açmak, kimin elinden ne geliyorsa, hangi iş, hangi ürün... hepsini pazara sunarak, gerek aile ekonomisine, gerekse ulusal ekonomiye katma değer yaratmaktır.

 

Ürünlerimiz hakkında bilgi alırken aynı zamanda üreticilerimizi de tanıyacaksınız... Belki de onların hikayelerinde kendinizi bulacaksınız.

 

Logo'muzun hikayesi nedir?

 

Bildiğiniz üzere kooperatifler; belirli bir meslek dalı üzerine, belirli odalarda kayıtları olan insanların bir araya gelerek, ekonomi ve işgüçlerini birleştirerek oluşturdukları kurumsal yapılardır.

Dolayısıyla; kuruluş aşamasında bizlerden de, ortaklarımızdan herhangi bir mesleki kuruluşa bağlı, oda kayıtları ve benzeri belgeler istediler...

 

Bizler; emekli, ev kadını ve işsizler olarak, herhangi bir oda ya da benzeri kuruluşa üye olmadığımızı, dolayısıyla bu alanda bir belge sunamayacağımızı dile getirdik.

Ticaret Bakanlığı'ndaki görevli arkadaş; "Peki sizin ortaklarınız ne üretecekler?" diye sorduğunda; biz de, "ne üretirlerse onu satarız!.." Ortaklarımıza;" hiçbir şey bulamıyorsanız, 3 tane taşı üst üste koyup yapıştırın, boyayın, emeğinizi katın, getirin onu satalım" diyoruz, ifademizle birlikte bugünkü logomuz ortaya çıktı.

 

 Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.